Your advertisement here?
Latest BUXP Tweets:

Intrebari Diverse

Moderator: victorumfmg

Re: Intrebari Diverese

Postby victorumfmg » Mon Mar 19, 2012 3:27 pm

nu stiu ce sa spun, si pe mine ma batea gandul sa incerc
    Only God can judge me.
    victorumfmg
    Romanian Moderator
    Romanian Moderator

Postby cdc64 » Sun Sep 09, 2012 3:31 pm

Buna! La inscriere am gresit anul nasterii. Imi poate spune cineva cum sa intru in setarile personale ?
    cdc64
    Forum Newbie
    Forum Newbie

Postby boby19166 » Mon Sep 17, 2012 7:56 am

Salut,
    Trimite un ticket la support si iti vor schimba ei data nasterii.
    boby19166
    Support Staff
    Support Staff

Postby alcoor » Wed Oct 03, 2012 9:25 am

salut.in fiecare zi am cel putin 5 ad la care imi scrie not credited.daca sunt expirate de ce mai apar?
    alcoor
    Forum Newbie
    Forum Newbie

Postby victorumfmg » Wed Oct 10, 2012 1:44 pm

alcoor wrote:salut.in fiecare zi am cel putin 5 ad la care imi scrie not credited.daca sunt expirate de ce mai apar?

SAlut,
    prima data da un refresh, este posibil ca intre timp acele reclame sa "expire"
    daca si dupa ce ai dat refresh ele tot apar ca si cum nu le-ai vizionat dar nu primesti nimic pentru vizionarea lor, atunci le poti raporta ca fiind nefunctionabile. Ai sus in bara, langa timer, prima casuta "favorite" apoi urmatoarea "report"
    Only God can judge me.
    victorumfmg
    Romanian Moderator
    Romanian Moderator

Postby burdydima » Wed Nov 07, 2012 5:15 pm

a si eu o intrebare:
    - La traffic exchange in Ad Panel la url-ul site-ului se poate trece un link la referalul pe site (BUXP sau alt site PTC) sau e obligatoriu sa pui adresa site-ului personal (daca il detii evident).

ms anticipat de raspuns!
    burdydima
    Forum Newbie
    Forum Newbie

Postby boby19166 » Wed Nov 07, 2012 10:32 pm

se poate
    boby19166
    Support Staff
    Support Staff

Postby soluminodor » Sun Nov 25, 2012 12:56 pm

Stie cineva de ce se misca asa de greu acest bux? (imi creste barba alba pana in pamant pana se incarca paginile si am cam 1.84 m). A si sa nu uit cateodata mai primesc si erori dalea cu http 408/409 :cry:
    P.S.: Mai sunt inregistrat si pe alte bux-uri si acolo mi se incarca paginile de 1000 de ori mai repede.
    Sunt inofensiv da' gandu meu e criminal...
    soluminodor
    Forum Newbie
    Forum Newbie

Postby boby19166 » Mon Nov 26, 2012 5:25 pm

faptul ca se incarca mai greu paginile la tine poate avea mai multe cauze:
    - poate sa fie de la browserul tau sau de al alt program third-party pe care il ai instalat(schimba browserul, vezi ce aplicatii ti-ar putea incetini/bloca unele pagini gen antivirus,antiloggere,firewalluri).
    - modul de functionare al siteului nu este unul simplist, ci presupune interconectarea mai multor baze de date(entitati separate) care securizate cum trebuie nu ofera cea mai buna viteza, dar macar este sigur(sune-mi si tu mie: ai auzit macar odata sa se planga adminul acestui site ca a fost furat de nu situ cate mii de $ si ca nu site cum dar cineva - unul sau mai multi - au reusit sa fure o cantitate de bani?)
    - in multe cazuri siteul nu are ce face daca un anunt ti se incarca greu dat fiind faptul ca siteul gazduieste doar linkul catre acel site, nu si siteul in sine ca sa controleze optimizarea acestuia pentru o viteza mai mare.
    - daca intampini des erorile care le spui tu ca le ai cand incerci sa intri pe anumite siteuri sau la modul general atunci trimite te rog un ticket la suport si se vor verifica acele reclame si sistemul sa vada daca se poate face ceva in aceasta privinta.

Stima,
    boby19166
    boby19166
    Support Staff
    Support Staff

Postby soluminodor » Mon Nov 26, 2012 9:18 pm

Ms de raspuns boby19166, dar...din pacate se pare ca nu a fost de la mine ci de unde va din serverulsite-ul ca acum totul pare a fi O.K. (de fapt totul a cam devenit O.K la vreo cateva ore dupa postul anterior).
    soluminodor
    Forum Newbie
    Forum Newbie

Postby soluminodor » Mon Nov 26, 2012 9:50 pm

boby19166 wrote:faptul ca se incarca mai greu paginile la tine poate avea mai multe cauze:
    - poate sa fie de la browserul tau sau de al alt program third-party pe care il ai instalat(schimba browserul, vezi ce aplicatii ti-ar putea incetini/bloca unele pagini gen antivirus,antiloggere,firewalluri).
    - modul de functionare al siteului nu este unul simplist, ci presupune interconectarea mai multor baze de date(entitati separate) care securizate cum trebuie nu ofera cea mai buna viteza, dar macar este sigur(sune-mi si tu mie: ai auzit macar odata sa se planga adminul acestui site ca a fost furat de nu situ cate mii de $ si ca nu site cum dar cineva - unul sau mai multi - au reusit sa fure o cantitate de bani?)
    - in multe cazuri siteul nu are ce face daca un anunt ti se incarca greu dat fiind faptul ca siteul gazduieste doar linkul catre acel site, nu si siteul in sine ca sa controleze optimizarea acestuia pentru o viteza mai mare.
    - daca intampini des erorile care le spui tu ca le ai cand incerci sa intri pe anumite siteuri sau la modul general atunci trimite te rog un ticket la suport si se vor verifica acele reclame si sistemul sa vada daca se poate face ceva in aceasta privinta.

Cu stima,
    boby19166

Dupa cum am spus si in postul anterior mai sunt inregistrat si pe alte bux-uri si folosec aceleasi setari, antivirus, frewall si browser si la momentul respectiv cele 2 bux-uri mergeau, iar BUXP NU. SI APP EU NU MAREFEREAM LA RECLAME CA SE INCARCAU GREU CI LA TOATE PAGINILE SITE-ULUI (EDIT PROFIL, MY ACCOUNT, BROWSE ADS, BROWSE VIDEO OFFERS, FORUM...etc.). Despre securitatea site-ului nu am zis nimic si nici acum nu o a zic nimic ca sunt aici pe site de vreo 2 zile.

Cu stma,
    soluminodor
    soluminodor
    Forum Newbie
    Forum Newbie

Postby boby19166 » Tue Nov 27, 2012 8:12 am

Salut,
    e adevarat ca siteul nu straluceste la capitolul fluiditate si rapiditate, dar echipa se straduieste sa tina totul in ordine.
    Apropo, daca observi ceva nereguli poti sa trimiti un mail la support prin ticket sau incearca sa scrii pe shoutbox-ul de pe pagina principala, poate este vreun admin online(sau suport staff care are legatura directa cu ei..oricine cu nume verde).

Stima
    boby19166
    Support Staff
    Support Staff

Postby victorumfmg » Tue Nov 27, 2012 8:20 pm

Cum spunea si Bobby, depinde foarte mult si de "internetul" tau dar si browser. Intr-o vreme foloseam Crom si mergea extrem de greu. Dupa ce am schimbat cu Mozilla totul merge perfect. Pana acum nu am avut probleme (si sper sa nici nu am). Dar daca totusi problema ta persista, e bine sa deschizi un ticket.

Spor :tu
    Only God can judge me.
    victorumfmg
    Romanian Moderator
    Romanian Moderator

Postby nic555 » Mon Jan 07, 2013 5:41 pm

E nesimtire asta !
    Dau refresh la pagina de reclame inainte sa vad o reclama , si ce credeti e necreditata !
    Pai bai tata , pe alte site-uri le scot imediat ce expira sau spune-mi ca e expirata inainte sa ma uit ca blegu' la cronometru !

Am mai renuntat o data la buxp, si nu-i mare lucru sa mai renunt o data...
    DUPA TREI ANI CONTUL NU ERA STERS !!!
    nic555
    Forum Newbie
    Forum Newbie

Postby boby19166 » Tue Jan 08, 2013 9:45 am

Eu de obicei dau refresh, vizitez cateva reclame(5-6) mai dau un refresh, dar nu dau refresh in timpul in care contorul de la reclama merge. Gandeste-te ca tu de fiecare data cand dai refresh cere o situatie/interogare de la baza de date si daca tu intre timp vizualizezi o reclama iti pierzi sirul in vizualizarea acelei reclame si te pune pe ultima pozitie si poate de aceea iti da uncredited. Oricum si eu iau multe de "uncredited" cateodata din 10-15 reclame prind 2-3 dar ora viitoare le iau de la coada la cap(adica incep din josul sau mijlocul paginii). Nimeni nu are un sistem perfect dar se straduiesc toti sa il faca mai bun. O sa (re)propun imbunatatirea sistemului de creditare al reclamelor la admin.
    boby19166
    Support Staff
    Support Staff

PreviousNext

Return to Romanian